O mně

ren-saty-7027Jmenuji se Renata Součková. Jsem maminkou tří dětí.
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu MU v Brně obor učitelství. Dnes je má činnost více různorodá. Pracuji s dětmi v rámci Volnočasového klubu, kde společně čteme, povídáme si, zpíváme, tančíme a malujeme. Pořádám kurzy vaření, pracuji s lidmi v oblasti jejich osobního růstu a především šiji oblečení na zakázku. Svou duší jsem švadlenka, která miluje navrhovat a šít šaty, sukně, haleny, košile, prostě to, co tvoří naše tělo zvenku, ale ladí s duší uvnitř. Tento můj zájem se projevoval už od dětství, kdy jsem stále něco pletla, háčkovala, šila a vyšívala.
Oblečení, které Vám mohu ušít, může být z jakéhokoli materiálu, ale osobně tíhnu ke kvalitním látkám spíše z přírodních materiálů. Takže modely, které uvidíte na mých stránkách jsou ušity z bio bavlny, ručně tkané a barvené bavlny-bambusu, lnu, buretového hedvábí a bio saténu. Látky objednávám z Anglie.

Velkou inspirací mi byla kniha módní návrhářky Táni Havlíčkové „Móda a duše aneb klíč k sobě“. Táňa přišla na to, že každá žena ( i muž) inklinuje od svého narození k jednomu z osmi módních stylů a ten když obléká, cítí se uvnitř krásně, což se projeví i navenek. A nejen to! Nalezení vlastního osobního stylu vám dá jasný signál, že právě to, co cítíte intuitivně – to, po čem touží vaše srdíčko, je to pravé a jedinečné právě pro vás.
A tak pokud vás nezaujme oblečení na mých stránkách nezoufejte, protože Vám mohu pomoci najít Váš styl a ušít, to co bude ladit Vaší duši.

V období, kdy se mi narodila první dcera Renatka a já si začala uvědomovat, že už nemám zodpovědnost jen za sebe, jsem zjistila, že mé kuchařské dovednosti jsou mizerné, a že vlastně ani nevím, čím nejlépe krmit své dítě. Sama jsem měla zažívací obtíže a nikdy jsem nemohla sníst oběd dohromady s výbornými kynutými buchtami. Vyzkoušela jsem více výživových stylů, ale až makrobiotický způsob výživy mi vyhovoval nejvíce a dnes se jím inspiruji.
Pořádám kurzy vaření, kde ukazuji ženám, jak rozšířit svůj jídelníček o nové potraviny, jejich kombinace, různé způsoby úpravy zeleniny a nová ochucovadla ( viz pozvánka na kurz zdravého vaření).

Další oblast, která mě od dětství lákala, bylo poznání duše a psychologie. Stále jsem chtěla rozumět věcem a lidem kolem sebe. Sama jsem se dost často cítila, že jsem nějak divná a jiná než všichni ostatní, dá se říct, že méně cenná.
Když se mi narodila druhá dcera Kateřinka, dostala se mi do rukou kniha Zdeňky Jordánové „Dítě jako šance pro tebe“ a já zatoužila setkat se s ní a cítila jsem, že to je moje šance získat odpovědi, po kterých jsem  tolik prahla. Přečetla jsem všechny její krásné knihy a absolvovala seminář „Poznej svůj cíl“ a pochopila spoustu věcí. Poznala jsem, že život na zemi může být krásný a každý máme neuvěřitelné možnosti, jak ho prožít, ale jediná cesta ke spokojenému životu vede přes naše C Í T Ě N Í.

Narození třetího dítěte syna Lukáška a dokončení kurzu odstartovalo nový rozměr mého života.
Děkuji mému manželovi, mým dětem, Zdeničce a především sama sobě, že znovu C Í T Í M.